Blog na WordPress

Dlaczego wordpress jest najlepszą platformą blogową?

Wybór platformy blogowej ma bardzo duży wpływ na sukces strony internetowej.  Wordpress.org jest najlepszą i najbardziej popularną platformą blogową. Dlaczego?

1. Wygląd

Dostępne są tysiące darmowych i płatnych szablonów, które pozwalają na kreowanie profesjonalnie wyglądającej strony.  Nie ważne jaka będzie tematyka bloga, do każdej na pewno istnieje odpowiedni szablon z możliwością personalizacji. 

2. Elastyczność i wielozadaniowość

WordPress jest otwartym systemem zarządzania treścią, dlatego można  go przekształcać na różne sposoby, dodawać nowe funkcje. 

Na starcie może nie wydawać się to tak ważne, przecież chcesz tylko prowadzić bloga. Jeśli jednak blog okaże się sukcesem, można będzie pomyśleć np. o zarabianiu na nim, może nawet otwarciu sklepu internetowego.  Dzięki wtyczkom, WordPress odpowiada prawie na każdą potrzebę. Można go również modyfikować za pomocą kodu.

3. Mobilność

W każdym momencie możesz przenieść swoją stronę gdziekolwiek chcesz. Możesz nie tylko zmienić hosting, WordPress umożliwia przeniesienie całej treści na inną domenę.

4. Wsparcie

WordPress jest bardzo popularny, dzięki czemu powstała wokół niego ogromna grupa aktywnego wsparcia.

5. Prawo własności

Tworząc stronę na WordPress.org jesteś jej właścicielem, decydujesz jaka firma hostingowa będzie ją obsługiwać oraz czy przekazywać dane innym podmiotom.  Wydaje się to oczywiste, jednak niestety nie na wszystkich platformach tak jest. Na przykład popularny Blogger jest własnością Google i wszystkie zamieszczane na nim treści również do Google należą. Nie będziesz więc właścicielem bloga który prowadzisz, a Google może go zamknąć lub odebrać do niego dostęp w każdej chwili.

6. Przyszłość

WordPress ewoluował z platformy blogowej do systemu zarządzania treścią umożliwiającego kreowanie każdego rodzaju stron internetowych. Dzieje się tak dlatego, że jest to system otwarty, rozwijany przez niezależnych deweloperów.  Na przestrzeni lat powstało bowiem tysiące firm, które zajmują się budowaniem rozwiązań dla platformy WordPress. Zatem jego przyszłość nie zależy od jednego podmiotu, a całej społeczności wokół niego.

WordPress przeznaczony jest dla blogerów, którzy chcą się rozwijać i mieć pełną kontrolę nad swoją stroną internetową.

Facebook
Twitter
Email
Pinterest