Dlaczego WordPress

Jeśli zadajesz sobie pytanie „Dlaczego właśnie WordPress?”, to w tym artykule znajdziesz główne powody, dla których jest on najpopularniejszą platformą na świecie.

Czym jest WordPress?

Dla tych, którzy zaczynają zabawę, WordPress jest systemem zarządzania treścią – tzw. CMS. Panelem, który pozwala na kreowanie, zarządzanie oraz publikowanie stron internetowych w sieci, bez potrzeby kodowania.

WordPress, dlaczego warto?

1. WordPress jest darmowy.

WordPress jest darmowy i może być zainstalowany na każdej stronie internetowej. W ramach WordPressa mamy dostęp do całej masy darmowych motywów oraz wtyczek.

2. WordPress jest przyjazny użytkownikowi.

Jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. W przeciwieństwie do konkurencyjnych platform takich jak Shopify, Wix czy Ghost, WordPress jest otwartym systemem, w którym można edytować dosłownie wszystko. Dzięki popularności WordPressa, istnieje cała masa źródeł informacji oraz form wsparcia przez innych użytkowników. Obsługa zbudowanej już strony nie jest skomplikowana. Wymaga tylko systematyczności.

3. WordPress jest innowacyjny.

Aby utrzymać swoją pionierską pozycję na rynku, WordPress cały czas rozwija się i rośnie. Powstaje również wokół WordPressa wiele nowych rozwiązań w formie wtyczek. Są to innowacje, które bezustannie stara się gonić konkurencja. Najnowsze opcje i trendy znajdziecie w pierwszej kolejności w WordPressie.

4. WordPress poprawia SEO.

WordPress jest bardzo pozytywnie odbierany przez wyszukiwarki. Dostępne są również wtyczki, które dodatkowo poprawiają SEO oraz  podbijają stronę w wynikach wyszukiwania.

5. WordPress jest responsywny.

Obecnie jednym z najistotniejszych aspektów zaistnienia strony w wyszukiwarkach jest jej optymalizacja. Każda strona musi być dostosowana do wszystkich urządzeń.

6. WordPress jest elastyczny.

Na WordPressie można zbudować wszystko. Lista rodzajów stron internetowych się nie kończy. Wszystko o czym pomyślisz można stworzyć za pomocą niezliczonej ilości wtyczek lub kodu. Strony internetowe można na bieżąco modyfikować i rozwijać.

7. WordPress jest popularny.

WordPress jest zdecydowanie najbardziej popularnym systemem zarządzania treścią (CMS). Korzysta z niego około 75 milionów stron internetowych, co stanowi około 30% wszystkich stron internetowych na świecie.

Napędza on strony internetowe największych marek, np. Microsoft, Vogue, MTV, Facebook News, TechCrunch, BBC America, Sony Music i wiele, wiele innych.

Wiem, nie wszystko co jest popularne jest dobre. W tym przypadku jednak dobra opinia jest dalece uzasadniona. Popularność WordPressa wynika z faktu, że odpowiada on na potrzeby wielu użytkowników dzięki elastyczności, która pozwala projektantom na kreowanie i modyfikację stron internetowych bez ograniczeń oraz łatwości w obsłudze dla administratorów funkcjonujących już stron.

Facebook
Twitter
Email
Pinterest