Jak usunąć tło zdjęcia

bez znajomości photoshopa

Jak szybko i bez znajomości Photoshopa usunąć tło zdjęcia?

Posiadając stronę internetową, bloga, sklep internetowy na pewno niejednokrotnie zastanawialiście się jak usunąć niechciane tło zdjęcia. 

Pierwsze rozwiązanie jakie przychodzi do głowy to oczywiście Photoshop. Jest jednak rozwiązanie mniej czasochłonne, które nie wymaga szczególnych umiejętności – Remove.bg

Strona oferuje usługę w pełni zautomatyzowanego usuwania tła ze zdjęcia w 5 sekund. Wszystko co trzeba zrobić to załadować wybrane zdjęcie.

Sprawdźmy jak to działa​

Rezultat jest zaskakująco dobry. Narzędzie radzi sobie całkiem dobrze nawet z włosami. Zdjęcia poddawane obróbce muszą mieć wyraźny zarys postaci/przedmiotu, który chcemy wyciąć. Inaczej gubi się lub całkowicie odmawia współpracy. 

usuwanie tła zdjęcia
usuwanie tła zdjęcia
jak usunąć tło zdjęcia
jak usunąć tło zdjęcia
jak usunąć tło zdjęcia
narzędzie do usuwania tła zdjęcia

Jak widać na przykładzie psa w kąpieli, rezultat nie zawsze jest tak dobry jak byśmy sobie tego życzyli. Na szczęście otrzymujemy opcję dokonania poprawek ręcznie – możemy wyciąć lub przywrócić wybrane części obrazu. Edytując obraz możemy również dodać nowe tło (także z własnej galerii obrazów).

zmiana tła zdjęcia
zmiana tła zdjęcia

Koszt licencji

Wersja darmowa

Po rejestracji otrzymacie możliwość usunięcia tła z nieograniczonej ilości małych zdjęć (408 × 612) oraz jednego zdjęcia HD (1633 × 2449) miesięcznie. Zdjęcia z wersji darmowej są wyłącznie do użytku niekomercyjnego. 

Wersja komercyjna

Licencja komercyjna to koszt minimum 39$/miesiąc za możliwość przerobienia do 200 zdjęć miesięcznie. 

cennik remove.bg

Remove.bg oferuje 14 dni okresu próbnego (do 50 zdjęć), w czasie którego można pobawić się narzędziem i jeśli nie spełnia ono oczekiwań bez konsekwencji zrezygnować z usługi. 

Sprawdźcie sami :

Facebook
Twitter
Email
Pinterest